31 lipca 2021

Czy da się usunąć blizny – Urządzenie do leczenia blizn i rozstępów

Całkowite usunięcie blizn nie jest możliwe, ale większość blizn stopniowo blednie i z czasem blednie. W rozjaśnieniu blizn pomaga urządzenie do leczenia blizn i rozstępów. Dostępnych jest szereg zabiegów, które mogą poprawić wygląd blizny i sprawić, że będzie mniej widoczna. Jeśli blizny są brzydkie, niewygodne lub ograniczające, opcje leczenia mogą obejmować: miejscowe żel silikonowy lub arkusze żelu silikonowego opatrunki uciskowe steroidy kamuflaż skóry (makijaż) chirurgia. W wielu przypadkach można zastosować kombinację zabiegów.

Blizny wpływają na samoocenę

Blizny mogą wpływać na ciebie zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Blizna, szczególnie jeśli jest na twojej twarzy, może być bardzo niepokojąca. Sytuację można pogorszyć, jeśli czujesz, że się na ciebie gapisz. Jeśli unikniesz poznawania ludzi ze względu na swój wygląd, łatwo możesz zostać społecznie odizolowany. Może to prowadzić do depresji. Skontaktuj się ze swoim lekarzem rodzinnym, jeśli uważasz, że blizny powodują depresję lub wpływają na codzienne czynności. Przeczytaj więcej o życiu ze zniekształcaniem twarzy i poprawie samooceny. Lekarz może polecić ci psychologa lub terapię i urządzenie do leczenia blizn i rozstępów, które rozwiąże twoje problemy.

Urządzenie do leczenia blizn i rozstępów – polecane

Blizny są częścią naturalnego procesu gojenia organizmu po uszkodzeniu tkanki. Kiedy skóra jest zraniona, tkanki pękają, co powoduje uwolnienie białka zwanego kolagenem.

Podobnie jak blizny keloidowe, blizny przerosłe są wynikiem nadmiernego wytwarzania kolagenu w miejscu rany. Ale w bliznach przerosłych powstaje mniej kolagenu niż blizn keloidowych. Ponadto, w przeciwieństwie do blizn keloidowych, blizny przerosłe nie wykraczają poza granicę pierwotnej rany, ale mogą nadal gęstnieć przez okres do sześciu miesięcy. Kolagen gromadzi się tam, gdzie tkanka jest uszkodzona, pomagając leczyć i wzmacniać ranę. Nowy kolagen nadal tworzy się przez kilka miesięcy, a dopływ krwi wzrasta, powodując, że blizna staje się czerwona, wypukła i nierówna. Z czasem część kolagenu rozkłada się w miejscu rany i zmniejsza dopływ krwi. Blizna stopniowo staje się gładsza, bardziej miękka i jaśniejsza. Mimo że blizny są trwałe, mogą zanikać w okresie do dwóch lat. Urządzenie do leczenia blizn i rozstępów jest bardzo skuteczne, ale jest mało prawdopodobne, że po tym czasie znikną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *