31 lipca 2021

Najczęstsze przyczyny rozstępów i urządzenie do lecenia blizn i rozstępów

Rozstępy są często spowodowane nagłym wzrostem lub przyrostem masy ciała. Bardziej prawdopodobne jest, że je zdobędziesz, jeśli: jesteś w ciąży, przechodzisz okres dojrzewania, szybko tracisz lub przeciwnie przybierasz na wadze, jesteś kobietą, masz sporą nadwagę, masz członka rodziny, który też ma rozstępy, używasz leków, tabletek lub maści ze sterydami. Niestety wiele kobiet ma rozstępy i są to ich poważne kompleksy. A przecież są na to skuteczne sposoby. Rozstępy są trudne w leczeniu, ale można sobie z nimi radzić. Urządzenie do leczenia blizn i rozstępów gwarantuje niesamowite efekty w krótkim czasie. Możesz spróbować i sama się przekonać!

Co zrobić z rozstępami

Nie zawsze można zapobiegać rozstępom. Najlepszym sposobem na zmniejszenie szansy na ich uzyskanie jest utrzymanie zdrowej wagi. Wiele kremów i balsamów twierdzi, że zapobiega, redukuje lub usuwa rozstępy. Ale jest bardzo mało dowodów na to, że działają. Istnieje kilka metod leczenia, które mogą pomóc poprawić wygląd rozstępów, ale nie pozbędzie się ich. Zawierają: kremy retinoidowe (często nazywane tretynoiną) lub kwas hialuronowy – mogą pomóc, jeśli są stosowane na nowe rozstępy, ale nie należy stosować kremów retinoidowych, jeśli jesteś w ciąży, zabiegi świetlne lub laserowe (urządzenie do leczenia blizn i rozstępów), mikrodermabrazja, która usuwa cienką warstwę skóry. Najlepsze metody to te, które oferują salony kosmetyczne. Domowe sposoby nie sprawdzą się na poważne rozstępy podobnie jak nie pomogą w przypadku głębokich blizn. Dlatego tak ważne jest zainwestowanie w dobrego kosmetologa i salon z najlepszym dostępnym sprzętem.

Ciąża, a blizny

Rozstępy po ciąży to wąskie różowe lub fioletowe linie przypominające smugi, które mogą rozwijać się na powierzchni skóry. Jeśli je dostaniesz, zwykle pojawiają się na brzuchu, a czasem na udach i piersiach, wraz z postępem ciąży i guzem. Kiedy tak się stanie, będzie problemem dla kobiet. Pierwszym zauważalnym objawem może być swędzenie wokół obszaru, w którym skóra staje się cienka i różowa. Rozstępy nie są szkodliwe. Nie powodują problemów medycznych i nie ma dla nich specjalnego leczenia. Po urodzeniu dziecka ślady powinny stopniowo blednąć w białe blizny i stać się mniej zauważalne. Prawdopodobnie nie odejdą całkowicie. Można pomóc sobie jednak i zainwestować urządzenie do leczenia blizn i rozstępów, które pomaga pacjentkom na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *