31 lipca 2021

Urządzenie do leczenia blizn i rozstępów – najlepszy sposób!

Rozstępy są bardzo powszechne w populacji ogólnej i dotyczą nie tylko kobiet w ciąży. Mogą się zdarzyć, gdy skóra jest rozciągnięta, na przykład, gdy rośniemy w okresie dojrzewania lub gdy przybieramy na wadze lub tracimy na wadze. Hormonalne zmiany w czasie ciąży mogą wpływać na skórę i zwiększać ryzyko wystąpienia rozstępów. Po ciąży kobieta karmi dziecko, nie powinna więc smarować się kremami o chemicznym składzie. To niebezpiecznie i dla niej i jej dziecka. Ale przecież walkę z rozstępami chcemy zacząć jak najszybciej, żeby szybko po porodzie wrócić do formy. Jak sobie z tym radzić? Odpowiedź, to urządzenie do leczenia blizn i rozstępów, które nie wpływa negatywnie na karmienie piersią. Kiedy pojawiają się rozstępy? Dzieje się tak, gdy środkowa warstwa skóry (skóra właściwa) zostaje rozciągnięta i złamana miejscami. To, czy dostaniesz rozstępów, zależy od rodzaju skóry, ponieważ skóra niektórych osób jest bardziej elastyczna.

Przyrost masy ciała w ciąży, a rozstępy

Bardziej prawdopodobne jest wystąpienie rozstępów, jeśli przyrost masy ciała jest większy niż średni w czasie ciąży. Większość kobiet przybiera na wadze od 10 kg do 12,5 kg (22 do 28 funtów), chociaż przyrost masy ciała różni się znacznie w zależności od kobiety. Ile przybierzesz na wadze zależy od masy ciała przed zajściem w ciążę. Ważne jest, aby nie jeść, aby schudnąć, gdy jesteś w ciąży, ale powinnaś jeść zdrową, zrównoważoną dietę. Pamiętaj, po porodzie urządzenie do leczenia blizn i rozstępów pomoże ci wrócić do formy! Jeśli martwisz się swoją wagą, porozmawiaj ze swoją położną lub lekarzem rodzinnym. Mogą udzielić porady, jeśli ważysz więcej niż 100 kg (około 15,5 kamienia) lub mniej niż 50 kg (około ośmiu kamieni). Niektóre kremy twierdzą, że usuwają rozstępy po ich pojawieniu się, ale nie ma wiarygodnych dowodów na ich działanie. Istnieją również ograniczone dowody na to, czy oleje lub kremy pomagają przede wszystkim zapobiegać powstawaniu rozstępów.

Urządzenie do leczenia blizn i rozstępów a kremy

Odwieczne pytanie, czy kremy działają? I tak i nie, ale na pewno gorzej niż urządzenie do leczenia blizn i rozstępów – to pewne. Przegląd dwóch badań dotyczących dwóch konkretnych kremów sprzedawanych jako zapobiegający rozstępom wykazał, że masowanie skóry może pomóc w zapobieganiu rozstępom w czasie ciąży. Potrzebne są jednak dalsze badania, czy kremy lub masaż skóry mogą pomóc w zapobieganiu rozstępom. Ciężko stwierdzić co tak naprawdę skutecznie pomoże pozbyć się kobiecie rozstępów, ale jedno jest pewne – potrzebna będzie cierpliwość i czas. Bo szybko nie uda się tego problemu załatwić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *