31 lipca 2021

Urządzenie do leczenia blizn i rozstępów

Blizna to ślad pozostawiony na skórze po wygojeniu się rany lub obrażeń. Blizny są naturalną częścią procesu gojenia. Część z nich zaniknie i z czasem stanie się niewidoczna, choć nigdy nie zniknie całkowicie. Urządzenie do leczenia blizn i rozstępów ma szansę pomóc w tym gojeniu. Blizna może być cienką linią lub dziurką na skórze lub nienormalnym przerostem tkanki. Są też normalne blizny. Niewielka rana, taka jak skaleczenie, zwykle goi się, pozostawiając czerwoną, uniesioną linię, która z czasem staje się jaśniejsza i bardziej płaska. Ten proces może potrwać do dwóch lat. Blizna zniknie z widocznym znakiem lub linią. Blizny cienkiej linii są powszechne po ranie lub po operacji. Zwykle nie są bolesne, ale nie są przez kilka miesięcy. W przypadku ciemniejszych rodzajów skóry blizna może blaknąć do brązowego lub białego znaku. Blada blizna nie opala się.

Blizna keloidowa? Na to urządzenie do leczenia blizn i rozstępów!

Blizna keloidowa to przerost tkanki, który występuje, gdy w miejscu rany powstaje zbyt dużo kolagenu. Blizna rośnie, nawet po zagojeniu się rany. Blizny keloidowe unoszą się nad skórą i są czerwone lub fioletowe, gdy są nowo uformowane, zanim stopniowo stają się jaśniejsze. Często są swędzące lub bolesne i mogą ograniczać ruch, jeśli są ciasne i znajdują się w pobliżu stawu. Blizny przerosłe Podobnie jak blizny keloidowe, blizny przerosłe są wynikiem nadmiernego wytwarzania kolagenu w miejscu rany. Ale w bliznach przerosłych powstaje mniej kolagenu niż blizn keloidowych. Ponadto, w przeciwieństwie do blizn keloidowych, blizny przerosłe nie wykraczają poza granicę pierwotnej rany, ale mogą nadal gęstnieć przez okres do sześciu miesięcy. Blizny przerosłe są zaczerwienione i uniesione na początku, po czym stają się bardziej płaskie i bledsze w ciągu kilku lat. Takie blizny idealnie leczy urządzenie do leczenia blizn i rozstępów.

Blizna,  a choroba skóry

Niektóre blizny spowodowane przez choroby skóry, takie jak trądzik i ospa wietrzna, mogą mieć zapadnięty lub wgłębiony wygląd. Tutaj sprawdzi się urządzenie do leczenia blizn i rozstępów. Blizny po wgłębieniach, znane również jako blizny zanikowe lub bliznowate, mogą również wystąpić w wyniku urazu, który powoduje utratę tkanki tłuszczowej.Przykurcze blizn Przykurcze blizn są często spowodowane oparzeniami. Występują, gdy skóra „kurczy się”, co prowadzi do ucisku i ograniczenia ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *